Kozluk İlim Der'den İtidal Çağrısı

Kozluk İlim Der'den İtidal Çağrısı

Batman'ın Kozluk ilçesinde faaliyet yürüten İlim Der, Dicle Üniversitesi'nde yaşanan olaylarla ilgili itidal çağrısında bulundu.

BATMAN - Dicle Üniversitesinde çıkan olaylarla ilgili Siyasi Parti ve STK'lardan itidal çağrıları gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda bir basın açıklaması düzenleyen Kozluk İlim Der, sağduyu çağrısı yaptı. Basın açıklamasını Kozluk İlim Der yönetim kurulu üyesi Mustafa Tufan okudu.

Dicle Üniversitesinde yaşanan olayların Peygamber Efendimizi anma etkinlikleri kapsamında yapılacak programı, kendilerini kraldan daha çok kralcı addeden bir güruhun engelleme girişimleri, saldırısı sonucu çıktığını hatırlatan Tufan, gerginliğin kimseye fayda getirmediği geçmişte görüldüğünü söyledi.

Tufan sözlerini şöyle sürdürdü, "Mazlum Kürt halkının, kurtuluş önderi Hz. Peygamberi tanıma ve anlama yolundaki hizmetleri engellemek kimsenin hakkı olmadığı gibi bu değerlere savaş açmakta kimseye fayda sağlamayacaktır. Halkımızın huzurunu dünya ve ahiret saadetini temin etmek en başta görevimiz içinde iken, insanlarımızı tekrar geçmiş karanlıklara sürüklemek isteyenlerin girişimleri ve emelleri kursaklarında kalacaktır. Bu vesileyle İlim Der olarak; gösterdikleri sabır ve olgunluk sebebiyle Bilge Gençlik Kulübü üye ve gönüllülerine teşekkür ederken olaylarda yaralanan gençlere yüce Rabbimizden şifa diliyoruz. Ayrıca Bağlar Belediyesi'nin Kutlu Doğum programı için etkinlik alanını vermeme gibi bir yanlıştan dönmesi gerektiğini belirtmek istiyoruz." (Çetin Doyar - İLKHA)

Ettiketler:Kozlukİlim-Der