Silopi'de Kutlu Doğum Programına Yoğun İlgi

Silopi'de Kutlu Doğum Programına Yoğun İlgi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Silopi'de bu yıl ilk kez düzenlenen Kutlu Doğum Programı yoğun katılımla gerçekleşti.

ŞIRNAK - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Silopi'de bu yıl ilk kez düzenlenen Kutlu Doğum Programı yoğun katılımla gerçekleşti. Silopi Kapalı Spor Salonunda düzenlenen progaram saat 13.00'te Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Silopi Cami Der Başkanı Selim Basutçu, Hz. Nuh'un diyarından, Cudi dağının eteklerinde Hz. Resullullah'ı (sav) anmaya onu yaşamaya geldiklerini ifade ederek, "İnsanlığın önderi, üstün ahlakıyla bizlere özgürlüklerin en büyüğünü veren Hz Muhammed'in (sav) özgürlük çağrısına Lebbeyk demeye geldik. Sahabe gibi "işittik ve itaat ettik" diyoruz. Ve Cudi'nin eteklerinden Silopi'den Medine'deki Ravza-ı Mutaharraya selamlarımızı gönderiyoruz. Hubeyb'in selamı gibi selamlarımızı ve bağlılığımızı ilet ey rabbim" dedi.

Özlem Ajans sanatçılarından Mustafa Altıntop ve Derviş Madsor'un seslendirdiği ilahilerle kitle büyük bir coşku yaşadı.

İlahiler eşliğinde sık sık tekbir getiren Peygamber âşıkları, "Silopi'den Medine'ye Selam", "Kalplerin ve Gönüllerin Şifası, Önderimiz Peygamberimiz Hz. Muhammed" dövizleri açtı.

Botan Mevlithan grubunun okudukları Mevlüd-i Şerif'ten sonra bir konuşma yapan Molla Beşir Şimşek, "Bugün mutluyuz. Çünkü bugün Peygamber efendimizin (sav) doğum günü. Peygamber (sav) mazlumları ve mustazafları sevindirmiş, zalim ve zorbaların saltanatını ise sarsmış, insanlık adına bir devrim yaşatmıştır. İslam dini barış, kardeşlik ve selahiyet dinidir. Tarih boyunca Hz. Resulullah'a (sav) reva görülen işkence, eziyet, iftira ve hakaret bugün de onun takipçilerine uygulanmak istenmektedir. Fakat Allah'u Taala tuzaklarını kendi aleyhlerine çevirecektir. Bize düşen görev, Peygambere sadakatimizi göstermek, onun sünnetini yeşertmek ve yolunu takip etmektir" ifadelerini kullandı.

Salâvat Kampanyası çerçevesinde okunan milyonlarca salavat ve yüzbinlerce Yasin-i Şerif Peygamber efendimizin ruhuna teslim edildi.

Program Grup Botan'a bağlı çocuklardan oluşan erkek ve kız ilahi gruplarının seslendirdiği ezgilerin ardından, Molla Cevher Arasan'ın okuduğu dua ile sona erdi. (M. Şerif Aşkın - İLKHA)