Midyatlı Öğrencilere Ücretsiz Tıraş

Midyatlı Öğrencilere Ücretsiz Tıraş

Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Gülveren(Bahvar) köyündeki öğrenciler ve köylülere bedava berber ve kuaförlük hizmeti verildi.

MARDİN - Midyat'a bağlı Gülveren köyüne giden 12 kişilik kuaför ekibi, tıraş olma imkanı bulamayan öğrenciler ve köylüleri ücretsiz tıraş etti. Kurs öğretmeni Selman Börklüce başkanlığındaki kuaför adayları, 'Toplum Hizmeti' çalışmaları kapsamında kursu boyunca öğrendikleri teorik bilgileri ücretsiz saç kesimi ile pratik hale getiriyor.
 

Midyat Mesleki Eğitim Merkezi'nde kuaför ve berber branşında eğitim alan kuaför adayları, Gülveren İlköğretim Okulu'nda okuyan dar gelirli 20'si kız, 80'i erkek olmak üzere 100 öğrenci ile köyde kimsesi olmayan yaşlıların saçlarını kesti.
 

Gerçekleştirdikleri etkinliğin topluma hizmet amaçlı olduğunu söyleyen Midyat Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İhsan Düz, öğrencilerin ve yaşlıların yüzlerini güldürmekten ve kendilerini memnun etmekten mutluluk duyduklarını aktardı.
 

Böyle bir etkinliği Midyat'ta ilk kez düzenlediklerini söyleyen Düz, "İlk etapta Gülveren köyü okulundaki dar gelirli kız ve erkek öğrencilerin, yaşlıların saç tıraşları ve bakımları yapıldı. Bu çalışma ile hem kursa katılan kursiyerlerin pratik el becerilerinin geliştirilmesi hem de maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin aile bütçelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu etkinliklerimiz diğer köy okullarımızda da devam edecek" dedi.
 

Okul Müdürü Hasan Ersan da, yapılan çalışmadan memnunluk duyduklarını söyledi. (Mehmet Sait Başaran - İLKHA)