Golan! Suriyeli Muhaliflerin İşgal Rejimine Armağanı...

10 Nisan 2019 Çarşamba, 00:08

Suriye Fitnesi nihayet semeresini vermeye başladı. Muhalifler bu başarıları ile gurur! duyabilirler. ABD Golan’ın işgal rejimine ilhakını onayladı. Bunun arkasından Batı Şeria ve bilahare Gazze’nin ilhakının geleceğini tahmin etmek zor değildir. Nitekim terör devletinin başındaki adam bunu açıkça dillendirmeye başladı.

Halbuki Suriye fitnesinden önce işgal rejimi hem askeri, hem siyasi hem de ekonomik ambargolarla bunalıma girmişti. Özellikle “oneminute” olayından sonra Türkiye’nin İsrail’e sırtını dönmesi Onu adeta şaşkına çevirmişti.

Hiç unutmam o günlerde işgal rejimi hava yolları İstanbul hava limanlarını kullanamadığı için iflasın eşiğine gelmişti. İşgal rejiminden tersine göç artmaya başlamıştı.

İşgal rejiminin bu küstah ve pervasız tavırlarına karşı ciddi bir eylem ortaya koyan yoktur. En fazla kınama mesajları ile olay unutulmaya ve oldu bittiye getirilmeye çalışılıyor.

Bir seydamızın yanında bu konular gündeme geldiğinde bir arkadaş "ABD’nin ve işgal rejiminin de bir miadı vardır. Onlarda zamanla zayıflar ve yıkılırlar" deyince Seyda şöyle bir itirazda bulundu, "Aksine bunlar daha da güçlenecekler. Güçlerinin zirvesine çıktıklarında Allah cc onları yerle yeksan edecektir. Böylece Allah’ın cc azameti ve kudreti net olarak anlaşılsın."

Seydamın bu görüşüne katılmakla beraber şunu ilave etmek istiyorum. Bu zalimlerle mücadele eden bunların zorbalıklarına karşı direnenlerin de mevcut güçleri daha da zayıflayacaktır. Mevcut ambargolar bunu göstermektedir. Tıpkı Uhud’a giderken önemli bir sayının Müminlerden ayrılıp geri dönmesi gibi. İşte tam da böyle bir zamanda Allah’ın cc yardımı ile Müminler bu zalimlere galip gelecekler ve rabbimiz kudretini direnenlerin eliyle ortaya koyacaktır.

Suriye fitnesi ile birlikte adeta bir İngiliz anahtarı gibi tertemiz topraklarımızı müstekbirlerin işgaline açan tekfirci guruplar giderek deşifre oluyor ve güç kaybına uğruyorlar. Bir yandan birbirlerini bitiriyorlar diğer yandan efendileri miadı dolanları tasfiye ediyor.

Bu aralar Efendileri tarafından önemli bir kısmı Afganistan’a intikal ettirildiler. Bu sefer daha büyük oynuyorlar. Afganistan Pakistan İran ve Hindistan arasında savaşlar çıkartmak istiyorlar. Ancak buna muvaffak olamayacaklar. Çünkü şimdiye kadar kurdukları tuzakların tamamı tuzak kuranların en hayırlısı tarafından başlarına geçirildi.

Mesela İslam İnkılabından sonra Saddam’ın eliyle İnkılabı çökertmek istediler ancak bu savaş İran halkının kenetlenmesine vesile oldu. Irak çöktü ve Saddam da altında kaldı.

Türkiye’nin eliyle Beşşar’ı direniş cephesinden kopartıp gerici Arap rejimlerinin cephesine dahil etmek istediler. Bu yolla Arap rejimlerinin rüşvetle tehditle yapamadıklarını Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirmek üzere idi. Nerdeyse Suriye ve işgal rejimi barış masasına oturacaklardı ki rabbim bu tuzağı başlarına geçirdi “oneminute” hadisesi gerçekleşti.

Bu son Suriye fitnesi ile de tekfirciler hiç olmadığı kadar Müslümanların nefretini kazandılar. Eskiden mücahitler olarak gıpta ile bakılan bu gurupların vahşi canavarlar olduğu açığa çıkmış oldu. 

Hâsılı kelam Suriye’deki tuzak da tuzak kuranların aleyhine dönecek ilhaklar işgal rejiminin sonun başlangıcı olacaktır Allah’ın cc izni ile!

(Hacı Hisarlı - HÜRSEDA)