Vahşi Batı Diş Gösteriyor

19 Mart 2019 Salı, 00:01

Bir mübarek Cuma gününde namaza hazırlanmakta olan kardeşlerimiz Yenizelenda’da feci bir katliama maruz kalmışlardır.             

Camiler İslam’ın şiarındandır. Bu nedenle saldırı doğrudan İslam’ı ve ümmeti hedef almıştır. Mübarek bir günde mübarek bir mekânda son derece masum ve savunmasız kardeşlerimiz hedef alınmış 50 Müslüman şehadet şerbeti içmiştir.

Bu facia tek dişi kalmış vahşi batının kana susamışlığını göstermektedir. Bu olay Kuşkusuz münferit ve kendiliğinden gelişmiş bir olay değildir.  Son yıllarda Gerek Amerika gerekse Avrupa’da ırkçı faşist partilerin yükselişe geçmesi tehlikenin ayak sesleri idi. Zira katliam şeklinde olmasada Avrupa’nın birçok şehrinde camilerimiz kundaklanmakta özellikle tesettürlü bacılarımız sözlü ve fiili tacizlere maruz kalmaktaydı.

Batı, bu vahşetini ve tarihteki barbarlıklarını örtmek için de “İslami terör” kavramını tedavüle sokmakta olup bunun üzerinden İslamofobiayi körüklemektedir.

2. dünya savaşında birbirinden 60 milyon insanı acımasızca katleden Batı elindeki son derece gelişmiş ileri teknoloji silahlarla tekrar dünyayı kana bulayabilirler. Zenginliklerini silah sanayilerine borçlu bu yamyamlar gösterişli yüksek binaları ile insanlığın gözünü boyayarak kendilerini medeni olarak yutturmayı başarabilmişlerdir.

Ancak uyanık olmaz dikkatli olmazsak coğrafyamız daha uzun yıllar bu vahşilerin silahlarının test alanı olmaya devam edecektir. Son olarak Suriye’de gerek Rusya gerekse ABD’nin çok sayıda silahını denedikleri bilinmektedir.

Batının bu katliamlarına ve olası daha büyük vahşetlerine karşı ümmetin tedbir alması gerekir. En önemli tedbirimizin aramızdaki tefrikayı bir an önce sonlandırmak kelimeyi tevhid sancağı altında birleşmek olmalıdır. İslami kardeşliğimizi ırk ve mezheplerimize kurban etmeden küfür karşısında çelikten bir kale gibi olmalıyız.

Rabbimizin uyarılarına kulak kesilmeli harfiyyen yerine getirmeliyiz. Rabbimiz “Allah'a ve onun Rasûlüne itaat edin, birbirinizle çekişmeyin. Sonra içinize korku düşer ve kuvvetiniz elden gider. Bir de sabırlı olun. Çünkü Allah, sabredenlerle beraberdir. (Enfal: 46) buyuruyor.

Yine başka bir ayeti kerimede  “Onlara karşı gücünüzün yettiği kadar kuvvet ve besili atlar hazırlayın. Bununla, Allah'ın düşmanı ve sizin düşmanınızı ve bunların dışında sizin bilmeyip Allah'ın bildiği diğer (düşmanları) korkutup-caydırasınız. Allah yolunda her ne infak ederseniz, size 'eksiksiz olarak ödenir' ve siz haksızlığa uğratılmazsınız. Onlara karşı gücünüzün yettiği kadar kuvvet ve besili atlar hazırlayın. Bununla, Allah'ın düşmanı ve sizin düşmanınızı ve bunların dışında sizin bilmeyip Allah'ın bildiği diğer (düşmanları) korkutup-caydırasınız. Allah yolunda her ne infak ederseniz, size 'eksiksiz olarak ödenir' ve siz haksızlığa uğratılmazsınız. (Enfal:60) buyuruyor.

Rabbimizin bu emir ve talimatlarını harfiyyen yerine getirmediğimiz takdirde Onun desteğinden mahrum kalacağımız mevcut ahvalimizle ortadadır. Müslümanlar ancak üzerlerine düşeni yerine getirdikten sonra Allah’a tevekkül ederler. Müminler olarak ilahi emir ve talimatlara uyduğumuz taktirde Rabbimizin bizi destekleyeceği ve ancak onun yardımı ile düşmanlarımıza galip geleceğimiz Sünnetullahtır. (Hacı Hisarlı - HÜRSEDA)