Şehid Rehber'in taşıdığı sevdayı kuşanmalıyız

Şehid Rehber'in taşıdığı sevdayı kuşanmalıyız

İsviçre’nin Basel şehrinde Hizbullah Cemaatinin kurucu lideri merhum Şehid Rehber Hüseyin Velioğlu’nu anma programında konuşan İlahiyatçı Molla Yahya Yılmaz, Şehidlerin insanlığın mirası olduğunun altını çizerek, "Şehid Rehber'in taşıdığı sevdayı kuşanmalıyız" dedi.

Basel Said-i Nursi Vakfı, 17 Ocak 2000 tarihinde İstanbul'un Beykoz ilçesinde şehid edilen Hizbullah Cemaatinin kurucu lideri Hüseyin Velioğlu’nu anma programı düzenledi

Yatsı namazına mütaakip düzenlenen programda konuşan İlahiyatçı Molla Yahya Yılmaz, önemli mesajlar verdi.

Şehidlik makamının Peygamberlik makamından sonra geldiğinin altını çizerek konuşmasına başlayan Yılmaz, "Bugün 17 Ocak, bu tarih anımsatıldığı zaman hepimizin yüzünde bir hüzün oluşuyor. 17 Ocak 2000 tarihinde o dönemin tağutları, zalimleri ve mülhitleri tarafından şehid edilen, güzel Rehberimizi bu akşam Basel camimizde, her yıl olduğu gibi tekrar anmaya devam edeceğiz. Zira şehidler bizimdir, şehidler insanlığın mirasıdır, şehidler yüreği yanıklara, mazlumlara ve mahrumlara bırakılan en büyük mirastır." ifadelerini kullandı.

Şehid Rehber Hüseyin Velioğlu’nun şahsında dünyada hak ve adalet uğruna canını veren herkesi rahmetle anan Yılmaz, "Şehid Rehber'in taşıdığı sevdayı kuşanmalıyız." dedi.

Program yapılan dua ile son buldu. (Hürseda Haber)