'Kâmil insan olabilmek'

'Kâmil insan olabilmek'

Allah'ın (cc) gönderdiği bütün peygamberlerin öncelikli amacının güzel bir insan temiz bir nesil ve istifadeli bir toplum yetiştirmek olduğunu söyleyen Molla Yahya Yılmaz, "Kamil insan olabilmek" ve kalbi huzura kavuşturmak için yapılması gereken hususları açıkladı.

Avrupa’nın birçok ülke ve şehrinde yaklaşık 30 yıldır Cami, Dernek ve Vakıflarda İslami çalışmalarda bulunan ve İslami hizmetlerini devam ettiren İlahiyatçı Yazar Molla Yahya Yılmaz, "Kamil insan olmak" konusu ile ilgili sohbette bulunarak 'İnsan ve Kamil İnsan' olabilmek ile ilgili önemli anlatımlarda bulundu.

İnsanın Allah'ın (cc) yer yüzündeki halifesi olduğunu ve yine insanın, yaratılış gaye ve amacına yönelik hizmet etmesi durumunda kemâle doğru yürüyeceğini belirten Yılmaz, İnsanın yaratılış amacına zıt bir istikamete yönelmesi durumunda ise, kemal, güzellik ve temiz olarak adlandırılan istikametten yüz çevireceğini söyledi.

Allah'ın (cc) gönderdiği bütün peygamberlerin öncelikli amacının güzel bir insan bir nesli, istifadeli bir toplum yetiştirmek olduğuna vurgu yapan Yılmaz, insan kalbinin, ruhunun, iç aleminin, nefsinin tatmin ve sükuna erişmesinin ancak Allah'ı anmakla mümkün olabileceğine dikkat çekti. Yılmaz, "Bizler insan olarak, Allah ile beraber olduğumuz müddetçe sükuneti, itminanı bulup mutmain olur ve yaratılış varlığının sebebine ulaşırız. Çünkü Allah bizden bunu istiyor." dedi. (Hürseda Haber)

Molla Yahya Yılmaz'ın "Kâmil insan olabilmek" başlıklı sohbetini aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz...