Hamburg Kutlu Doğuma Hazır

Hamburg Kutlu Doğuma Hazır

Almanya'nın Hamburg kentinde bulunan Vahdet Camii'nin Avrupa Peygamber Sevdalıları ile birlikte (28 Nisan pazar) düzenleyeceği Kutlu doğum etkinliği için hazırlıklara başladı.

ALMANYA - Etkinlik koordinatörlerden Edip Aksu ve Şerif Atlı, peygamberi daha iyi tanımak, tanıtmak, anlamak ve anlatmak onun sevgisini her daim yaşamak için bu sene bu programı gerçekleştireceklerini söyledi.

Etkinlik için oluşturulan 8 ayrı komite bulunduğunu ve bu komitelerin gelen misafirlere hizmet edeceklerini belirten Aksu, özgürlük ve kurtuluş peygamberi Hz. Muhammed (sav) adlı Kutlu Doğum etkinliğine tüm Hamburg ve Hamburg civarında bulunan peygamber sevdalılarını beklediklerini söyledi.

Koordinatörlerden Şerif Atlı, "Tüm dünyada ve özellikle memleketinizde yaşanan bu güzel atmosferi inşallah Hamburg'da da yasayacağız ve yaşatacağız. Etkinlikte yapacağımız her hizmet peygamber efendimiz için olacak. Bu vesile ile peygamber efendimizin güzel ahlakını ve öğretilerinin insanlara ulaşmasını ve yaşanmasını sağlamayı amaçlıyoruz" dedi. (Muhammed Nurullah Aydın - İLKHA)