Topçuoğlu Camii, Hayırseverlerin Yardımını Bekliyor

Topçuoğlu Camii, Hayırseverlerin Yardımını Bekliyor

Yapımına 2 yıl önce başlanan; ancak maddi imkânsızlıklar nedeniyle bir türlü bitirilemeyen Van Topçuoğlu Camii, hayırseverlerin yardımını bekliyor.

VAN - İnşaatının halen devam etmesi nedeniyle caminin alt katında namaz kılan Müslümanlar, bir an önce camilerinin bitmesini istiyor.

Konu ile ilgili bilgi veren Dilaver Güngör, caminin yapımına 2 yıl önce başladıklarını belirterek, "Şu an maddi açıdan çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Mahalleli olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz; ama yeterli olmuyor. Şimdilik alt katta namaz kılıyoruz. O da tam olarak döşeli değil. Halı, nakış, boya, minare yapımı, dış kaplama, sıva ve çevre düzenleme gibi sıkıntılarımız mevcut. Hayırseverlere buradan çağrıda bulunuyoruz. İsteyen hayırsever kardeşlerimiz nakit olarak yardım yapabilir isteyen de caminin saydığım eksikliklerini de giderebilir. Takdir kendilerine kalmıştır. Yardım etmek isteyenler bize, 0538 852 24 96 - 0532 234 40 12 nolu telefonlardan ulaşabilir veyahut da camimize gelip bizi görebilir" şeklinde konuştu. (Fırat Arslan - İLKHA)