49 STK Temsilcisi BDP'yi Ziyaret Etti

49 STK Temsilcisi BDP'yi Ziyaret Etti

Dicle Üniversitesinde çıkan olaylarla ilgili olarak Siyasi Parti ve STK'ların sağduyu girişim ve itidal çağrıları devam ediyor. Diyarbakır'da bulunan 49 STK temsilcisi olayların yatışması noktasında BDP İl Başkanı' Zübeyde Zümrüt'ü ziyaret etti. Ziyarette herkesin sağduylu olması gerektiği vurgulandı.

DİYARBAKIR- Dicle Üniversitesinde 8 Nisan'da meydana gelen öğrenci olaylarından sonra meydana gelen gerginliğin yatışması için, Diyarbakır'da bulunan 49 STK temsilcisi BDP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt'ü ziyaret etti. Zübeyde Zümrüt'le görüşen heyet, ziyarette olayların büyümemesi için yapılabilecekler noktasında görüş alışverişinde bulundu.

49 STK adına konuşan Yunus Memiş, Kimsenin burnunun kanamasını istemediğini, bu bağlamda herkese itidali ve sağduyulu olma çağrısında bulundu.

Zümrüt ise görüşmede, herkesin kendi değerleriyle yaşayacağı bir toplum olunması gerektiğine vurgu yaparak, " Bu sürecin bütün halklar ve Kürtler açısından, daha doğru bir şekilde işletilmesi için hepimizin görev ve sorumlulukları vardır. Sadece BDP'nin değil herkesin bu sürecin başarıya ulaşması için hassas olması gerekir" dedi. (Osman İçli / M.Sait Adiyaman-İLKHA)