Antep Rahmet-Der'den Gazze Açıklaması

Antep Rahmet-Der'den Gazze Açıklaması

Siyonist İsrail'in Gazze'ye saldırmasını lanetleyen İnsani Hak ve Özgürlükler Platformu üyesi Gaziantep Rahmet-Der, zulüm ve zorbalığa rağmen Gazze halkı ve Filistin direnişinin takındığı onurlu tavrın tüm insanlık için bir iftihar kaynağı olduğuna vurgu yaptı.

GAZİANTEP- Rahmet Kültür ve Yardımlaşma Derneği(Rahmet-Der) binasında yapılan basın açıklamasında Siyonist İsrail'in Gazze'ye saldırısı lanetlendi. Açıklamada, "Bu basın açıklamasını günlerden beri işgal devleti tarafından bombalanan Gazze'deki mazlum ve mustazaf kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek ve katil İsrail'i protesto etmek için yapıyoruz. Maalesef Gazze bir kez daha ateş altında ve kurtlara yem olmuş durumda "denildi.

Basın açıklamasını Rahmet-Der Başkanı Mehmet Nakşi Erat okudu. Erat, " Şu ana kadar yaklaşık yüzkırk bir kardeşimiz şehit edildi. Hastaneler yaralılarla dolup taşmış durumda.Hastalara müdahale edecek doktor ve tıbbi malzeme sıkıntısı hat safhada Çünkü Gazze aynı zamanda yıllardır ekonomik ve sosyal ambargo altında. Evler tarumar, yerle bir edilmiş durumda."dedi.

Zor şartlar ve zulüm karşısında Gazze halkı ve Hamas'ın yokluk içinde şanlı bir direniş verdiğine vurgu yapan Erat; "Gazze halkı ve Hamas yetkilileri her fırsatta şartlar ne olursa olsun ve bedeli ne olursa olsun asla boyun eğmeyeceklerini ve direnişe devam edeceklerini haykırıyorlar. Bu kadar zulüm ve zorbalığa rağmen Gazze halkı ve Filistin direnişinin takındığı bu onurlu tavır hepimiz için hiç şüphesiz bir iftihar kaynağıdır."dedi.

Filistin halkını eskisi gibi yalnız olmadığını belirten Erat, "Dünya Müslümanları eski pısırık Müslümanlar değil. Ve bugün Arap halkının çoğunluğu da sahte Arap şeyhleri Siyonist ve evangalist zihniyetten icazet almış firavunların güdümünde değiller.Ve İsrail şunu çok iyi bilmelidir ki Dünya İsrail'in rahatça at oynatacağı eski dünya değildir. Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursinin,'Kahire Gazze'yi tek başına bırakmayacak. Bugünün Mısır'ı dünün Mısır'ı değil, bugünün Arapları da dünün Arapları değil' açıklaması bunun en güzel delilidir."ifadelerini kullandı.

Zulüm ve zorbalığa karşı Müslümanları tek vücut olmaya çağıran Erat, "Siyonist İsrail ve destekçisi Amerika evangalist zihniyetinin güdümünde olan rejimlerin İslam topraklarında yer bulmamaları için Müslümanların acilen aralarındaki ihtilaflara son vermelerinin elzem olduğunu düşünüyoruz.Aksi takdirde bütün İslam aleminin Allah katında mesul olacağı hatırlatmasını bir görev biliyoruz."

Siyonist İsrail'e karşı Türkiye ve Mısır'ı aktif rol almaya davet eden Erat; "Türkiye ve Mısır'ın yaptığı bütün çıkışları; Mısır'ın büyük elçisini geri çekmesini Türkiye Cumhuriyeti dış işleri bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Gazze ziyaretini ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'nın terör devleti ifadelerinin altını doldurmasını istiyoruz."dedi.

Erat, Müslümanların artık 'Uluslararası toplum' adı verilen BM ve benzeri teşkilatlardan medet ummak yerine kendi öz dinamiklerini harekete geçirmeyi öğrenmesi gerektiğinin de altını çizdi.
(Şefik Mert-İLKHA)